PIC18F46K20-I/MV
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F46K20-I/MV
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC18F46K20-I/MV
Speed
64MHz
Series
PIC® XLP™ 18K
RAM Size
3.8K x 8
Packaging
Tube
EEPROM Size
1K x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
35
Package / Case
40-UFQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 14x10b
Base Part Number
PIC18F46K20
Program Memory Size
64KB (32K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
40-UQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V