PIC18F4585-I/PT
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 854 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC18F4585-I/PT | ||
- Speed
- 40MHz
- Series
- PIC® 18F
- RAM Size
- 3.25K x 8
- Packaging
- Tray
- EEPROM Size
- 1K x 8
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Connectivity
- CANbus, I²C, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 36
- Package / Case
- 44-TQFP
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Base Part Number
- PIC18F4585
- Program Memory Size
- 48KB (24K x 16)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 44-TQFP (10x10)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 4.2V ~ 5.5V