PIC18F4585-H/PT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F4585-H/PT
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 160 pcs
Datasheet: PIC18F4585-H/PT
Speed
25MHz
Series
PIC® 18F
RAM Size
3.25K x 8
Packaging
Tray
EEPROM Size
1K x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
36
Package / Case
44-TQFP
Data Converters
A/D 11x10b
Base Part Number
PIC18F4585
Program Memory Size
48KB (24K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
Supplier Device Package
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V