PIC18F452T-E/ML
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F452T-E/ML
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC18F452T-E/ML
Product Category: Embedded - Microcontrollers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN Inquiry
Speed
40MHz
Series
PIC® 18F
RAM Size
1.5K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
EEPROM Size
256 x 8
Part Status
Obsolete
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
34
Package / Case
44-VQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 8x10b
Oscillator Type
External
Base Part Number
PIC18F452
Program Memory Size
32KB (16K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V