PIC18F26K20-E/ML
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F26K20-E/ML
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 348 pcs
Datasheet: PIC18F26K20-E/ML
Speed
48MHz
Series
PIC® XLP™ 18K
RAM Size
3.8K x 8
EEPROM Size
1K x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
24
Package / Case
28-VQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 11x10b
Base Part Number
PIC18F26K20
Program Memory Size
64KB (32K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V