PIC18F25K80-E/SS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F25K80-E/SS
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 327 pcs
Datasheet: PIC18F25K80-E/SS
Speed
64MHz
Series
PIC® XLP™ 18K
RAM Size
3.6K x 8
EEPROM Size
1K x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
24
Package / Case
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Data Converters
A/D 8x12b
Base Part Number
PIC18F25K80
Program Memory Size
32KB (16K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V