PIC18F25K20-E/SS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F25K20-E/SS
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 27 pcs
Datasheet: PIC18F25K20-E/SS
Speed
48MHz
Series
PIC® XLP™ 18K
RAM Size
1.5K x 8
EEPROM Size
256 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
24
Package / Case
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Data Converters
A/D 11x10b
Base Part Number
PIC18F25K20
Program Memory Size
32KB (16K x 16)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V