PIC18F23K20-I/SS
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 373 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC18F23K20-I/SS | ||
- Speed
- 64MHz
- Series
- PIC® XLP™ 18K
- RAM Size
- 512 x 8
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
- Connectivity
- I²C, SPI, UART/USART
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of I/O
- 24
- Package / Case
- 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Data Converters
- A/D 11x10b
- Base Part Number
- PIC18F23K20
- Program Memory Size
- 8KB (4K x 16)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 28-SSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 3.6V