PIC18F2321-I/SP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC18F2321-I/SP
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 252 pcs
Datasheet: PIC18F2321-I/SP
Product Category: Embedded - Microcontrollers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Speed
40MHz
Series
PIC® 18F
RAM Size
512 x 8
Core Size
8-Bit
Packaging
Tube
EEPROM Size
256 x 8
Part Status
Active
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type
Through Hole
Number of I/O
25
Core Processor
PIC
Package / Case
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Data Converters
A/D 10x10b
Oscillator Type
Internal
Base Part Number
PIC18F2321
Program Memory Size
8KB (4K x 16)
Program Memory Type
FLASH
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
28-SPDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V