PIC16LF84A-04/SS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16LF84A-04/SS
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC16LF84A-04/SS
Speed
4MHz
Series
PIC® 16F
RAM Size
68 x 8
EEPROM Size
64 x 8
Peripherals
POR, WDT
Number of I/O
13
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Data Converters
Oscillator Type
External
Base Part Number
PIC16LF84A
Program Memory Size
1.75KB (1K x 14)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
20-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V