PIC16F77-I/ML
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16F77-I/ML
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC16F77-I/ML
Speed
20MHz
Series
PIC® 16F
RAM Size
368 x 8
Packaging
Tube
Connectivity
I²C, SPI, UART/USART
Number of I/O
33
Package / Case
44-VQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 8x8b
Oscillator Type
External
Base Part Number
PIC16F77
Program Memory Size
14KB (8K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4V ~ 5.5V