PIC16F526-I/MG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16F526-I/MG
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC16F526-I/MG
Speed
20MHz
Series
PIC® 16F
RAM Size
67 x 8
Packaging
Tube
Peripherals
POR, WDT
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
11
Package / Case
16-VFQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 3x8b
Base Part Number
PIC16F526
Program Memory Size
1.5KB (1K x 12)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
16-QFN-EP (3x3)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V