PIC16F1847-I/SS
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 454 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC16F1847-I/SS | ||
- Speed
- 32MHz
- Series
- PIC® XLP™ mTouch™ 16F
- RAM Size
- 1K x 8
- Connectivity
- I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Number of I/O
- 15
- Package / Case
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Data Converters
- A/D 12x10b
- Base Part Number
- PIC16F1847
- Program Memory Size
- 14KB (8K x 14)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 20-SSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 1.8V ~ 5.5V