PIC16F18326T-I/ST
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16F18326T-I/ST
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 4710 pcs
Datasheet: PIC16F18326T-I/ST
Product Category: Embedded - Microcontrollers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MCU 8BIT 28KB FLASH 14TSSOP Inquiry
Speed
32MHz
Series
PIC® XLP™ 16F
RAM Size
2K x 8
Packaging
Digi-Reel®
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
12
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Data Converters
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Program Memory Size
28KB (16K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
14-TSSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V