PIC16F18323-E/ST
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16F18323-E/ST
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 468 pcs
Datasheet: PIC16F18323-E/ST
Speed
32MHz
Series
PIC® XLP™ 16F
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
12
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Data Converters
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Base Part Number
PIC16F18323
Program Memory Size
3.5KB (2K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
14-TSSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V