PIC16F1823-I/JQ
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16F1823-I/JQ
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC16F1823-I/JQ
Speed
32MHz
Series
PIC® XLP™ 16F
RAM Size
128 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
12
Package / Case
16-UQFN Exposed Pad
Data Converters
A/D 8x10b
Base Part Number
PIC16F1823
Program Memory Size
3.5KB (2K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
16-UQFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V