PIC16F15356-I/SO
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 117 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC16F15356-I/SO | ||
- Speed
- 32MHz
- Series
- PIC® XLP™ 16F
- RAM Size
- 2K x 8
- Number of I/O
- 25
- Package / Case
- 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Data Converters
- A/D 24x10b; D/A 1x5b
- Base Part Number
- PIC16F15356
- Program Memory Size
- 28KB (16K x 14)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 28-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2.3V ~ 5.5V