PIC16CE625-30/SO
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC16CE625-30/SO | ||
| Product Category: | Embedded - Microcontrollers | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC | Inquiry | |
- Speed
- 30MHz
- RAM Size
- 128 x 8
- Packaging
- Tube
- EEPROM Size
- 128 x 8
- Part Status
- Obsolete
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
- Connectivity
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of I/O
- 13
- Package / Case
- 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Base Part Number
- PIC16CE625
- Program Memory Size
- 3.5KB (2K x 14)
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Supplier Device Package
- 18-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3V ~ 5.5V