PIC16CE625-20E/SS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC16CE625-20E/SS
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: PIC16CE625-20E/SS
Speed
20MHz
Series
PIC® 16C
RAM Size
128 x 8
EEPROM Size
128 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
13
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Data Converters
Oscillator Type
External
Base Part Number
PIC16CE625
Program Memory Size
3.5KB (2K x 14)
Program Memory Type
OTP
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
20-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V