PIC12F635-I/MD
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC12F635-I/MD
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 11815 pcs
Datasheet: PIC12F635-I/MD
Speed
20MHz
Series
PIC® 12F
RAM Size
64 x 8
EEPROM Size
128 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Connectivity
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
5
Package / Case
8-VDFN Exposed Pad
Base Part Number
PIC12F635
Program Memory Size
1.75KB (1K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
8-DFN (4x4)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V