PIC12F615-I/P
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC12F615-I/P
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 2190 pcs
Datasheet: PIC12F615-I/P
Speed
20MHz
Series
PIC® 12F
RAM Size
64 x 8
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity
Mounting Type
Through Hole
Number of I/O
5
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Data Converters
A/D 4x10b
Base Part Number
PIC12F615
Program Memory Size
1.75KB (1K x 14)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
8-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V