PIC12F509-E/MS
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC12F509-E/MS | ||
- Speed
- 4MHz
- Series
- PIC® 12F
- RAM Size
- 41 x 8
- Peripherals
- POR, WDT
- Connectivity
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of I/O
- 5
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Base Part Number
- PIC12F509
- Program Memory Size
- 1.5KB (1K x 12)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Supplier Device Package
- 8-MSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 5.5V