DSC1001DI2-025.0000
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DSC1001DI2-025.0000
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 294 pcs
Datasheet: DSC1001DI2-025.0000
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD $1.63
Function
Standby (Power Down)
Frequency
25MHz
Packaging
Tube
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6.3mA