DSC1001DI2-024.0000T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DSC1001DI2-024.0000T
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 1849 pcs
Datasheet: DSC1001DI2-024.0000T
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
XO (Standard)
Output
CMOS
Series
DSC1001
Ratings
AEC-Q100
Function
Standby (Power Down)
Frequency
24MHz
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6.3mA