DSC1001CI1-011.2896
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DSC1001CI1-011.2896
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: DSC1001CI1-011.2896
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD Inquiry
Frequency
11.2896MHz
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6.3mA