DSC1001CE5-148.5000
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DSC1001CE5-148.5000
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: DSC1001CE5-148.5000
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD $1.42
Function
Enable/Disable
Frequency
148.5MHz
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply
1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
8.7mA