DSC1001AI5-100.0000
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
DSC1001AI5-100.0000
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: DSC1001AI5-100.0000
Product Category: Oscillators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD $1.52
Function
Enable/Disable
Frequency
100MHz
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
8.7mA