DSC1001AI5-027.0000
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 798 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | DSC1001AI5-027.0000 | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD | $1.77 | |
- Function
- Enable/Disable
- Frequency
- 27MHz
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead Exposed Pad
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 1.8 ~ 3.3V
- Frequency Stability
- ±10ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 7.2mA