DSC1001AE2-148.5000
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 722 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | DSC1001AE2-148.5000 | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | MEMS OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD | $1.77 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- XO (Standard)
- Output
- CMOS
- Series
- DSC1001
- Ratings
- AEC-Q100
- Function
- Standby (Power Down)
- Frequency
- 148.5MHz
- Packaging
- Tube
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- MEMS
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead Exposed Pad
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 1.8 ~ 3.3V
- Frequency Stability
- ±25ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C
- Current - Supply (Max)
- 10.5mA