AT27C1024-45VI
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AT27C1024-45VI
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: AT27C1024-45VI
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC EPROM 1M PARALLEL 40VSOP Inquiry
Packaging
Tray
Technology
EPROM - OTP
Access Time
45ns
Memory Size
1Mb (64K x 16)
Memory Format
EPROM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
40-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Base Part Number
AT27C1024
Memory Interface
Parallel
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)