AT27C010-55TC
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AT27C010-55TC | ||
| Product Category: | Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC EPROM 1M PARALLEL 32TSOP | Inquiry | |
- Packaging
- Tray
- Access Time
- 55ns
- Memory Size
- 1Mb (128K x 8)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
- Base Part Number
- AT27C010
- Voltage - Supply
- 4.5V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TC)