AT27C010-45PI
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AT27C010-45PI
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: AT27C010-45PI
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC EPROM 1M PARALLEL 32DIP Inquiry
Packaging
Tube
Technology
EPROM - OTP
Access Time
45ns
Memory Size
1Mb (128K x 8)
Memory Format
EPROM
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
32-DIP (0.600", 15.24mm)
Base Part Number
AT27C010
Memory Interface
Parallel
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TC)