AT27C010-45PC
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AT27C010-45PC | ||
| Product Category: | Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC EPROM 1M PARALLEL 32DIP | Inquiry | |
- Packaging
- Tube
- Technology
- EPROM - OTP
- Access Time
- 45ns
- Memory Size
- 1Mb (128K x 8)
- Memory Type
- Non-Volatile
- Part Status
- Obsolete
- Memory Format
- EPROM
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 32-DIP (0.600", 15.24mm)
- Base Part Number
- AT27C010
- Memory Interface
- Parallel
- Voltage - Supply
- 4.5V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TC)