AT24C64W-10SC-2.5
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AT24C64W-10SC-2.5 | ||
| Product Category: | Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC EEPROM 64K I2C 400KHZ 8SOIC | Inquiry | |
- Access Time
- 900ns
- Memory Size
- 64Kb (8K x 8)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
- Clock Frequency
- 400kHz
- Base Part Number
- AT24C64
- Voltage - Supply
- 2.5V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)