AT24C32W-10SC-2.5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AT24C32W-10SC-2.5
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: AT24C32W-10SC-2.5
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC EEPROM 32K I2C 400KHZ 8SOIC Inquiry
Memory Size
32Kb (4K x 8)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Clock Frequency
400kHz
Base Part Number
AT24C32
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)