AT24C21-10PC-2.5
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AT24C21-10PC-2.5 | ||
| Product Category: | Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC EEPROM 1K I2C 100KHZ 8DIP | Inquiry | |
- Access Time
- 3.5µs
- Memory Size
- 1Kb (128 x 8)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Clock Frequency
- 100kHz
- Base Part Number
- AT24C21
- Voltage - Supply
- 2.5V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)