AT24C1024B-PU25
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AT24C1024B-PU25 | ||
| Product Category: | Memory | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC EEPROM 1M I2C 1MHZ 8DIP | Inquiry | |
- Access Time
- 550ns
- Memory Size
- 1Mb (128K x 8)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Clock Frequency
- 1MHz
- Base Part Number
- AT24C1024
- Voltage - Supply
- 2.5V ~ 5.5V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)