AT24C08AN-10SC-2.7
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AT24C08AN-10SC-2.7
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: AT24C08AN-10SC-2.7
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC EEPROM 8K I2C 400KHZ 8SOIC Inquiry
Access Time
4.5µs
Memory Size
8Kb (1K x 8)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Clock Frequency
400kHz
Base Part Number
AT24C08
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)