25LC640AX-E/ST
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
25LC640AX-E/ST
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 0 pcs
Datasheet: 25LC640AX-E/ST
Product Category: Memory Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC EEPROM 64K SPI 10MHZ 8TSSOP $0.63
Packaging
Tube
Technology
EEPROM
Memory Size
64Kb (8K x 8)
Memory Type
Non-Volatile
Part Status
Active
Memory Format
EEPROM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Clock Frequency
10MHz
Base Part Number
25LC640A
Memory Interface
SPI
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)