SMBJ24CA-TP
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
In Stock 3790 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SMBJ24CA-TP | ||
| Product Category: | TVS - Diodes | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS DIODE 24V 38.9V DO214AA | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Zener
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Base Part Number
- SMBJ
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Line Protection
- No
- Bidirectional Channels
- 1
- Capacitance @ Frequency
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 24V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 15.4A