SMBJ18A-TP
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
In Stock 3002 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SMBJ18A-TP | ||
| Product Category: | TVS - Diodes | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS DIODE 18V 29.2V DO214AA | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- DO-214AA, SMB
- Base Part Number
- SMBJ
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- DO-214AA (SMB)
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 29.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 18V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 20.5A