BZT52C39T-TP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZT52C39T-TP
Manufacturer: Micro Commercial Co In Stock 9169 pcs
Datasheet: BZT52C39T-TP
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 39V 100MW SOD523 Inquiry
Tolerance
±5%
Power - Max
100mW
Package / Case
SC-79, SOD-523
Base Part Number
BZT52C39
Impedance (Max) (Zzt)
130 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
39V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 27.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA