BZT52C30-TP
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
In Stock 6265 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZT52C30-TP | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 30V 200MW SOD123 | $0.21 | |
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±7%
- Power - Max
- 200mW
- Package / Case
- SOD-123
- Base Part Number
- BZT52C30
- Impedance (Max) (Zzt)
- 80 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- SOD-123
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 30V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100nA @ 21V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900mV @ 10mA