BZT52C27S-TP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZT52C27S-TP
Manufacturer: Micro Commercial Co In Stock 6124 pcs
Datasheet: BZT52C27S-TP
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 Inquiry
Tolerance
±7%
Power - Max
200mW
Package / Case
SC-76, SOD-323
Base Part Number
BZT52C27
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA