BZT52C13T-TP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZT52C13T-TP
Manufacturer: Micro Commercial Co In Stock 15764 pcs
Datasheet: BZT52C13T-TP
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 13V 100MW SOD523 Inquiry
Tolerance
±5%
Power - Max
100mW
Package / Case
SC-79, SOD-523
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-523
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA