BAS70-05-TP
| Manufacturer: | Micro Commercial Co |
In Stock 277307 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BAS70-05-TP | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 | Inquiry | |
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Base Part Number
- BAS70-05
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Supplier Device Package
- SOT-23
- Reverse Recovery Time (trr)
- 5ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200nA @ 50V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 70V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 125°C
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1V @ 15mA
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 70mA (DC)