MAX22500EATB+
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MAX22500EATB+
Manufacturer: Maxim Integrated In Stock 312 pcs
Datasheet: MAX22500EATB+
Product Category: Interface - Drivers, Receivers, Transceivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Transceiver
Duplex
Half
Series
Protocol
RS422, RS485
Data Rate
100Mbps
Package / Case
10-WDFN Exposed Pad
Base Part Number
MAX22500
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Receiver Hysteresis
250mV
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C