HTT50A-TPR-BLM-B0-H6-CH-V5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
HTT50A-TPR-BLM-B0-H6-CH-V5
Manufacturer: Matrix Orbital In Stock 18 pcs
Datasheet: HTT50A-TPR-BLM-B0-H6-CH-V5
Product Category: Display Modules - LCD, OLED, Graphic Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: GRAPHIC TFT HDMI RGB 5.0V FULL C $79.85
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Dot Size
Backlight
Dot Pitch
0.14mm W x 0.14mm H
Interface
HDMI
Dot Pixels
800 x 480 (WVGA)
Part Status
Active
Touchscreen
Resistive
Display Mode
Transmissive
Display Type
TFT - Color
Viewing Area
110.70mm W x 67.40mm H
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Black
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)