ZA120MACT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ZA120MACT
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc. In Stock 32 pcs
Datasheet: ZA120MACT
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ZA
Ratings
Duration
Approvals
cUL, UL
Frequency
3.3kHz
Packaging
Bulk
Input Type
AC, DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
Terminal Block
Mounting Type
Panel Mount
Port Location
Top
Voltage Range
48 ~ 120V
Operating Mode
Single Tone
Current - Supply
40mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL)
75dB @ 48V, 61cm