ZA048SASP1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ZA048SASP1
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: ZA048SASP1
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ZA
Ratings
Duration
1 PPS
Approvals
cUL, UL
Frequency
3.3kHz
Packaging
Bulk
Input Type
AC, DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
Terminal Block
Mounting Type
Panel Mount
Port Location
Top
Voltage Range
28 ~ 48V
Operating Mode
Pulse, Slow
Current - Supply
40mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Sound Pressure Level (SPL)
65dB @ 28V, 61cm